phone 384 420 434
search

Exkurze Brno s SŠTO Dačice

Vloženo: 26.06.2019, 11.43 (změněno: 27.06.2019, 08.38)

Třídenní exkurze v Brně

Od pondělí 17. 6. do středy 19. 6. se žáci, kteří navštěvují technický kroužek na
SŠTO Dačice, vydali do Brna. Účelem bylo navštívit zajímavá místa, jako např. muzea, technický park VIDA, podzemí, či památník bible Kralické. Cesta uběhla poměrně rychle, kolem jedenácté nás autobus dovezl na místo ubytování, a to na koleje Mendlovy univerzity. Následně jsme jeli na první místo našeho programu do brněnského planetária. Protože byl dostatek času, mohli jsme zhlédnout venkovní expozici, kterou tvořily zajímavé náměty z vesmíru jako např. vesmírná vozítka, dalekohledy, porovnání gravitace planet atd. Následně nás uvnitř hvězdárny přivítal nově přebudovaný sál, kde jsme viděli hodinový program v 3D projekci. Poté jsme pěšky došli na Hrad Špilberk,

tyčící se na vrcholku nedaleko centra města. Odtud naše kroky směřovaly do sklepů na Dominikánském náměstí, kde se dříve razily mince. Kromě expozice nám byl dopřán asi hodinový výklad včetně názorné ukázky ražby mincí. Poté jsme „šalinou“ jeli zpět do místa ubytování. Po večeři byl volný program a tak se většina chlapců odebrala k přilehlému hřišti na fotbálek.

Druhý den ráno následovala cesta na Brněnské výstaviště do zábavně- technického parku VIDA. Zde jsme strávili velkou část dne, protože expozice s možností praktických pokusů je zde opravdu obsáhlá.  Navíc jsme ještě zhlédli dokument s názvem Oceány. Odpoledne nás čekala návštěva podzemí.

Ve středu nás čekala návštěva s výkladem k tiskařství o Bibli Kralické. Exkurze byla velmi zdařilá, žáci mohli zhlédnout řadu atrakcí, vyzkoušet praktické dovednosti a získat nové zkušenosti a znalosti.

 

Poslední aktuality