phone 384 420 434
search

Zapojení do projektů

Naše škola se zapojila do několika celostátních, evropských  projektů.

Recyklohraní

obraázek - recyklohraní

V projektu recyklohraní děti získávají znalosti a zkušenosti v oblasti třídění a recyklace odpadů.

Ovoce a zelenina do škol

obrázek - ovoce do škol

Jsme zapojeni do programu Ovoce a zelenina do škol.

Rodiče vítáni

obrázek - rodiče vítáni

Naše škola získala značku škol otevřených rodičům.

Školní mléko

obrázek - mléko do škol

Vznik programu Školní mléko na základních školách v České republice iniciovala společnost Tetra Pack v roce 1996. V následujících letech se do programu zapojily tisíce škol a potvrdily tak, že jim zdraví jejich žáků není lhostejné.

Největším distributorem Školního mléka se stala společnost Laktea. Program dotovaného Školního mléka je rozšířen v řadě evropských zemí i ve světě. Je programem, který má podporu Evropské unie i státu a děti mohou dostávat mléko a mléčné výrobky každý den. Z řady průzkumů totiž vyplývá, že ve výživě našich dětí je doslova katastrofální nedostatek vápníku, což působí v pozdějším věku velmi vážné zdravotní komplikace.

Záštitu nad Školním programem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy i Ministerstvo zemědělství.

Vaše děti mají nárok na dotované Školní mléko 5x týdně ve všech základních školách od 1. až do 9. třídy díky dotaci za velmi přiznivou cenu.

Na naší škole si děti vybírají na každý měsíc jednu příchuť (vanilkovou, jahodovou, čokoládovou a neochucené mléko). Děti si mohou vybrat i Lipánka (vanilkového, kakaového nebo duo), tvarohový krém (duo vanilka-jahoda, kakao-banán, limetka), školní jogurt (bílý,jahodový, vanilkový, čokoládový nebo broskvový), smetanový sýr Lipánek žervé, Imunel nebo jogurtové mléko Jovonka. Jedno dítě si může tedy objednat 20ks libovolných dotovaných výrobků. Dále si mohou děti pochutnat na cereálních tyčinkách v jogurtu nebo čokoládě, multivitamínových a ovocných nápojích.

Děti do bruslí

obrázek - děti do bruslí

Kurzy bruslení pro žáky 1. a 2. tříd.

 

EU peníze školám - digitální učební materiály

Seznam dostupných DUM

O zaslání vybraných materiálů prosím zažádejte emailem na adrese skola@zsdacice.eu

 

 

Další stránky v nabídce škola